Ваші помічники для успішного та легкого грудного вигодовування

Опубліковано
  1. Білизна для ГВ

    Думаємо, тут без коментарів, звільнити груди швидко зі звичайного бюстгальтера ще той челендж.Мусимо наголосити, що дуже важливо обрати модель бра чи топу правильно, щоб не нашкодити собі.

    А саме: без кнопок(вони натирають, швидко ламаються, дуже незручні), з правильним секретом для годування (не “диркою”, який може викликати лактостаз), без товстого шару поролону. Щодо бюстів з кісточками – на вихід одягнути можна, але носити постійно та спати – категорично ні.

    2. Ланолін (Пурелан)

    При тріщинах на сосках. Але, пам’ятайте, для того щоб позбутись цієї неприємності, потрібно усунути причину (наприклад, неправильне прикладання). Ланолін просто сприяє швидкому загоєнню при неглибоких тріщинах.

    3. Лактаційні вкладки (прокладки для грудей)

    Багаторазові або одноразові. Одноразові синтетичні, можуть викликати зуд та інші неприємні відчуття, і навіть бути сприятливим середовищем для виникнення молочниці. Багаторазові, зазвичай, або бавовняні(котонові) або з бамбуку.

    4. Накидка для годування

    Мастхев в перші місяці годування!
    Накидка це універсальний солдат: з нею легко годувати в громадських місцях, в сонячний день послужить захистом у возику від сонця, або ж пеленкою, якщо потрібно переодягнути малюка поза домом.

    5. Пакети/контейнери для зберігання молока

    У випадку якщо мамі потрібно буде відлучитись (а рано чи пізно цей момент таки настане) краще бути готовою і заздалегідь подумати про молочні заготовки)!

    Не забувайте про терміни зберігання молока в холодильнику чи морозильній камері

    6. Одяг для ГВ

    Значно комфортніше годувати в одязі з секретом. Не потрібно ховатись, втікати подалі від людей, щоб підняти сукню/футболку. Один рух і ви годуєте!
    (ну гаразд, два, бо ж ще бюстик!)

    7. Молоковідсмоктувач

    Тут дуже індивідуально. Комусь це вдається легко, комусь ні.
    Не забуваємо про техніку ручного сціджування, часто легше робити це вручну!

    Техніка ручного зціджування гарно описана у нас в блозі, а також на YouTube каналі Ніни Зайченко: https://www.youtube.com/channel/UCv5IbYrko4dqnd-xPKk3B4w

    8. Подушка для годуючих та вагітних

    Дуже зручно спати з нею під час вагітності (опиратись животиком, лежачи на боці), а в перші місяці після пологів чудово підійде для тривалих годувань, особливо, якщо ваш малюк не любить їсти лежачи

    9. Консультант для ГВ

    Його номер має бути завжди під рукою!
    Якщо бачите, що не справляєтесь з лактостазом або ж тріщини не дають вам спокою, не затягуйте і не займайтесь самолікуванням, все це втрачений час, мінус здоров’я і величезний мінус по коштах на ліки/різні втручання

    10. Додаток на сматфонон

    Рекомендуємо Baby tracker:
    Чергування грудей, кількість годувань за ніч/добу і тд.
    Дуже зручно для розгубленої та втомленої мами!